Sibil Çetinkaya Nereli

Sibil Çetinkaya (d. 26 Ağustos 1976, İstanbul), tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur.

Sibil Çetinkaya, 26 Ağustos 1976 tarihinde İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne girdi. Ancak, daha sonra tiyatroya olan ilgisini keşfederek, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne geçti ve 2000 yılında mezun oldu.

Sibil Çetinkaya, tiyatro kariyerine 1999 yılında, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen “Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım” oyunuyla başladı. Daha sonra, İstanbul Şehir Tiyatroları’na geçti ve burada birçok oyunda rol aldı. Bunların arasında, “Bekarlar”, “Üç Kız Kardeş”, “Oyunun Oyunu” ve “Köprüden Öteye” gibi oyunlar yer almaktadır.

Sibil Çetinkaya, tiyatro çalışmalarının yanı sıra, dizi ve sinema filmlerinde de rol almıştır. İlk dizi deneyimini, 2000 yılında yayınlanan “Deli Yürek” dizisiyle yaşadı. Daha sonra, “Behzat Ç.”, “Aşk-ı Memnu”, “Yaprak Dökümü” ve “Muhteşem Yüzyıl” gibi birçok popüler dizide rol aldı.

Sibil Çetinkaya, sinema filmlerinde de başarılı performanslar sergilemiştir. İlk sinema filmi deneyimini, 2003 yılında yayınlanan “İnşaat” filmiyle yaşadı. Daha sonra, “Beynelmilel”, “Sınav” ve “Annemin Yarası” gibi birçok sinema filminde rol aldı.

Sibil Çetinkaya, tiyatro, dizi ve sinema çalışmalarının yanı sıra, seslendirme sanatçılığı da yapmaktadır. İlk seslendirme deneyimini, 2000 yılında yayınlanan “Harry Potter” filmiyle yaşadı. Daha sonra, “Yüzüklerin Efendisi”, “Buz Devri” ve “Arabalar” gibi birçok animasyon filminde seslendirme yaptı.

Sibil Çetinkaya, başarılı oyunculuğu ve seslendirme çalışmalarıyla birçok ödül kazanmıştır. Bunların arasında, Afife Jale Tiyatro Ödülü, Sadri Alışık Ödülü ve Siyad Ödülü yer almaktadır.

Sibil Çetinkaya, başarılı kariyerinin yanı sıra, özel hayatıyla da gündeme gelmiştir. İlk evliliğini, 2004 yılında oyuncu Caner Cindoruk ile yaptı. Ancak, çift 2009 yılında boşandı. Sibil Çetinkaya, daha sonra 2013 yılında, gazeteci İbrahim Altınsay ile evlendi. Çiftin, 2014 yılında doğan bir kızı bulunmaktadır.

Sibil Çetinkaya, günümüzün en başarılı ve yetenekli oyuncularından biri olarak kabul edilmektedir. Tiyatro, dizi ve sinema çalışmalarının yanı sıra, seslendirme sanatçılığı da yapmaktadır. Başarılı oyunculuğu ve seslendirme çalışmalarıyla birçok ödül kazanmıştır.

İHRAÇ Fazlası ucuz İplerBüyük beden ihraç fazlasıİHRAÇ FAZLASI İPLİKKaliteli Büyük Beden markalarıKilo Kumaş fiyatlarıZara ihraç fazlası ürünler nereden alınırLcw ihraç fazlası ürünler Nereden AlınırTeşhir ürünleri Mobilya SatışıMerter ihraç fazlası marka ürünlerAdana kilo ile iç çamaşırı toptan fiyatları

444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 4445545.com 4445545.net 4445545.org