Levokast Ne İşe Yarar

Levokast: Astım ve Alerji Tedavisinde Etkili Bir İlaç

Levokast, astım ve alerjik rinit tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Astım, solunum yollarının daralması ve iltihaplanması ile seyreden kronik bir hastalıktır. Alerjik rinit ise burun akıntısı, hapşırma, burun tıkanıklığı ve burun kaşıntısı gibi semptomlara yol açan bir alerjik hastalıktır.

Levokast, histamin reseptörlerini bloke ederek çalışır. Histamin, alerjenlere maruz kalındığında vücutta salınan bir maddedir. Histamin, solunum yolları ve burun mukozasındaki reseptörlere bağlanarak bronşların daralmasına, öksürüğe ve burun akıntısı gibi semptomlara yol açar. Levokast, histamin reseptörlerini bloke ederek histaminin etkisini önler ve böylece astım ve alerjik rinit semptomlarını hafifletir.

Levokast, genellikle günde iki kez 5 mg veya 10 mg dozunda alınır. İlacın dozu ve kullanım süresi, hastanın durumuna göre doktor tarafından belirlenir. Levokast, ağızdan alınan bir ilaçtır ve yemeklerle birlikte veya ayrı olarak alınabilir

Levokastın Kullanım Alanları

* Astım tedavisi
* Alerjik rinit tedavisi
* Kronik ürtiker tedavisi
* Göz nezlesinin önlenmesi ve tedavisi

Levokastın Yan Etkileri

Levokast, genellikle iyi tolere edilen bir ilaçtır. Ancak, bazı hastalarda aşağıdaki yan etkiler görülebilir:

* Baş ağrısı
* Uykusuzluk
* Çarpıntı
* Mide bulantısı
* İshal
* Kabızlık
* Kuru ağız
* Burun kanaması
* Boğaz ağrısı
* Öksürük

Levokastın Kullanımına İlişkin Önlemler

* Levokast, 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
* Levokast, hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır.
* Levokast, uyku hali ve baş dönmesi gibi yan etkilere yol açabileceğinden araç ve makine kullanırken dikkatli olunmalıdır.
* Levokast, diğer ilaçlarla etkileşime girebilir. Bu nedenle, Levokast kullanmadan önce doktorunuza kullandığınız diğer ilaçlar hakkında bilgi vermeniz önemlidir.

Levokast ile İlaç Etkileşimleri

Levokast, aşağıdaki ilaçlarla etkileşime girebilir:

* Teofilin
* Aminofilin
* Fenobarbital
* Karbamazepin
* Fenitoin
* Rifampisin
* Ketokonazol
* İtrakonazol
* Eritromisin
* Klaritromisin
* Nefazodon
* Sertralin
* Paroksetin
* Fluoksetin

Levokastın Saklanması

Levokast, 25 santigrat derecenin altındaki oda sıcaklığında saklanmalıdır. İlacı dondurmayınız veya doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.

ucuz koltuk takımı 3+3+1+1 bursaZara ihraç fazlası ürünler BursaKilo Kumaş fiyatlarıKilo ile çorap toptancılarihraç fazlası dünya markalarıMerter ihraç fazlası marka ürünlerUcuz ipNe Alırsan 5 TL toptancılarıİhraç fazlası mobilyaFabrikadan Halka Mobilya

444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 4445545.com 4445545.net 4445545.org