İhracat Fazlası Ürün Ne Oluyor?

İhracat fazlası ürün ne oluyor sorusu, kişilerin zihinlerinde oldukça merak uyandıran bir soru işaretidir. İhracat fazlası ürün demek; ihracat amacı ile üretilip ancak herhangi bir neden ile ihraç edilemeyip, bu üretilen ürünlerin bir kısmının çeşitli sebeplerden dolayı üreticinin elinde kalmasıdır.

Genel olarak bütün ürünlerde bu durum yaşanabilir. Fakat ülkemizde bu tabir daha çok tekstil ürünlerinde duyulur ve kullanılır. Bunun sebebi; dünyaca ünlü olan tekstil firmalarının ucuz iş gücü, kaynak çokluğu ve düşük üretim maliyeti nedeniyle ülkemizde üretim yapmayı tercih etmelerinden kaynaklanmaktadır.

İhracat Fazlası Ürün Ne Oluyor
İhracat Fazlası Ürün Ne Oluyor

İhracat Fazlalığının Nedenleri Nelerdir?

  • Ürünlerin ödemelerinde bazı anlaşmazlıklar yaşandığında,
  • Ürün siparişten daha fazla üretildiğinde,
  • Yanlış etiket dikimi,
  • Renk tonunun kayması gibi problemler yaşandığında ürünler ülkemizde kalır ve buna bağlı olarak ihraç edilemez.

Ancak firmalar bu ürünleri çöpe de atmak istemez. Bu ve buna benzer durumlar büyük firmaların göze aldığı risklerdir ve bu risk probleme dönüştüğü zaman bu problemi en kısa yoldan çözmeye çalışırlar. Bu sebeple ürünler toptan şekilde satışa sunulur. Toptancılar da bu ürünleri bizlerle yani tüketicilerle buluşturur. 

İHRAÇ FAZLASI İPLİKBershka ihraç fazlası ürünlerucuz koltuk takımı 3+3+1+1 bursaZara ihraç fazlası ürünlerKilo ile iç çamaşırı toptan fiyatları Bursaİhracat fazlası kumaşTeşhir ürünleri Mobilya SatışıFabrikadan ihracat fazlası ürünlerZeytinburnu toptan iç GiyimYeşildirek toptan çorap fiyatları

444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 4445545.com 4445545.net 4445545.org