Deha Tuzcu Kimdir

Deha Tuzcu, 1982 yılında İstanbul’da doğan Türk girişimci ve iş adamıdır. Babasının adı Nihat Tuzcu, annesinin adı ise Fatma Tuzcu’dur. İki erkek kardeşi ve bir kız kardeşi vardır.

Deha Tuzcu, ilkokul ve ortaokulu İstanbul’da okudu. Liseyi ise İzmir’de okudu. Liseyi bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne girdi. Ancak, üniversiteyi bitirmeden okulu bıraktı ve iş hayatına atıldı.

Deha Tuzcu, iş hayatına ilk olarak babasının şirketinde başladı. Babasının şirketi, tekstil sektöründe faaliyet gösteriyordu. Deha Tuzcu, şirketin çeşitli kademelerinde çalıştı. Daha sonra, kendi şirketini kurmaya karar verdi.

Deha Tuzcu, 2005 yılında Emgea şirketini kurdu. Emgea, gıda sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirket, başta yoğurt olmak üzere çeşitli süt ürünleri üretimi yapmaktadır.

Emgea, kısa sürede Türkiye’nin en büyük süt ürünleri üreticilerinden biri haline geldi. Şirket, 2012 yılında Fortune Dergisi tarafından “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi” arasında gösterildi.

Deha Tuzcu, Emgea şirketinin başarısıyla birlikte Türkiye’nin en başarılı girişimcilerinden biri haline geldi. Şirket, 2015 yılında Koç Holding tarafından satın alındı.

Deha Tuzcu, Emgea şirketini sattıktan sonra yeni bir şirket kurmaya karar verdi. 2016 yılında Densa Holding şirketini kurdu. Densa Holding, gıda, inşaat ve enerji sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Deha Tuzcu, Densa Holding’in yanı sıra çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktadır. 2017 yılında, “Deha Tuzcu Mezunları Küresel Topluluğu” adlı bir dernek kurdu. Dernek, İstanbul Üniversitesi mezunlarına çeşitli eğitim ve burs imkânları sağlamaktadır.

Deha Tuzcu, evli ve üç çocuk babasıdır.

Ne alırsan 5 tl ihracat fazlası satış noktasiDefolu Kumaş fiyatlarıİHRAÇ Fazlası ucuz İplerucuz koltuk takımı 3+3+1+1 bursaToptan az defolu çorap fiyatlarıKilo ile çorap toptancılarDefolu ihraç fazlası giyimToptan penye kumaş fiyatlarıDefolu nevresimlik KumaşFabrikadan Halka Mobilya

444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 4445545.com 4445545.net 4445545.org